114Zgodnie z zapowiedzią, raz w miesiącu będziemy publikować zbiorczy post, z aktywnością w ramach prowadzonego przez nas kanału ANB. Ten miesiąc obfitował w interesujące filmy. Wzbogaciliśmy się o nowy sprzęt i coraz bardziej rozwijamy naszą skromną działalność. Sprawdźcie zresztą sami 🙂

Dzisiaj światło dzienne ujrzał pierwszy nagrany przez nas wywiad. Naszym rozmówcą był przyszły doktor inżynierii materiałowej, trenujący MMA redaktor naczelny Psychatog.pl, dwukrotny mistrz Polski w MTG, mówiący o sobie „magicowy dziadek”, czyli Przemysław „Ober” Oberbek. Wywiad nagrywaliśmy w terenie, a warunki łatwe nie byłe. Miłośnicy pociągów byliby zachwyceni. Daliśmy jednak radę i oddajemy materiał w Wasze ręce.

ANB Wywiady Episode 1 – Przemysław „Ober” Oberbek

Wywiad nakręciliśmy przy okazji turnieju premierowego nowego dodatku Magic Origins, o którym więcej mówiliśmy tydzień wcześniej. Słońce grzało tak bardzo, że szkoda nam było siedzieć w domu i odcinek nagraliśmy w plenerze. Atmosferę podgrzewały nowe karty, zaprezentowaliśmy te, które szczególnie zwróciły naszą uwagę.

ANB Rzut okiem na Originsy

We wcześniejszych odcinkach coraz bardziej oddalaliśmy się od serca gry. Przekręcanie kolorowych kartonów zeszło na dalszy plan, na rzecz różnych ciekawostek związanych z pojawianiem się Magica, na przykład w telewizji. Wszystko ze względu na to, że cały czas kombinowaliśmy w jaki sposób zaprezentować Wam rozgrywkę tak, by miało to dla Was jak największą wartość. Wpadła nam w ręce kamera z szerokokątnym obiektywem, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Zobaczcie zresztą sami!

ANB – Nauka gry w Magica z pomocą GoPro. Elementy stołu i fazy gry!

Także możemy brać się dalej za naukę gry, powoli odkrywając kolejne jej etapy i coraz bardziej skomplikowane interakcje. Trochę wcześniej zaczęliśmy również odkrywać wirtualny świat związany z MTG. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, ile powstało gier poświęconych Magicowi! Temat zainteresował nas na tyle, że chcemy rozbić go na kilka odcinków i po kolei prezentować Wam kolejne pozycje. Z okazji zbliżającej się premiery kolejnej części Duels of the Planeswalkers, przetestowaliśmy najlepiej ocenianą część cyklu. Jakie mieliśmy wrażenia? Sprawdźcie!

ANB – Magic a gry komputerowe #1 Duels of the Planeswalkers

Rozpoczęliśmy też małą zabawę, ukrywając w naszych filmach słowa klucze. Już za tydzień pojawią się jej efekty oraz wyniki konkursu, który się dzisiaj kończy. Macie ostatnią chwilę, żeby załapać się na boostery Originsów! Szczególnie na facebooku są jeszcze szanse, a jeśli jeszcze mało Wam magicowych treści, to wpadnijcie na psychatog.pl gdzie zaspokoicie swój głód wiedzy. No i oczywiście, odwiedźcie też stronę StrefyMTG, z którą zaczynamy współpracować! Stay tuned i do zobaczenia za tydzień!

strefa112

~Zgaga&Gamoń

 

Napisał Gamon