Ten wpis będzie odbiegał od tego, co zazwyczaj publikujemy. Dawno już zresztą nie wyszliśmy poza relacje i recenzje. Gamonia istnieje już prawie półtora roku i przy okazji jej funkcjonowania, nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Od spraw stosunkowo łatwych, jak obsługa WordPressa, czy YouTuba po znacznie trudniejsze, związane z grzebaniem w kodzie źródłowym. Odkryliśmy też zmorę każdego blogera – statystyki. Te rosnące z miesiąca na miesiąc cyferki, co i rusz przykuwają nasze spojrzenia. Jest to wymierny sprawdzian tego, czy w ogóle ktoś jest zainteresowany naszymi wypocinami. Trzeba te statystyki umieć oczywiście czytać, ale ku naszemu zadowoleniu, wszystko wskazuje na to, że jesteście. Przy okazji buszowania po trzech różnych aplikacjach mierzących statystyki (Piwik, Analytics i Jetpack), często rzucała się nam w oczy kolumna, w której wyświetlają się hasła, po których trafiacie na Gamonię przez wyszukiwarki. Większość z nich jest dla nas z różnych względów niewidoczna, figurując jako „nieznane kryteria wyszukiwania”. Te które się nam ukazują, są dla nas strasznie, ale to potwornie ciekawą lekcją i zasługują na całkowicie osobny wpis! Oczywiście, były już prowadzone podobne badania na wielką skalę, ale co innego przeczytać wielki ogólny artykuł, a co innego przyjrzeć się sprawie w skali mikro. Oto nasza skromna analiza.

Co robić, żeby się nie nudzić!?

Przez te półtora roku naszą stronę odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy unikalnych użytkowników. 25% z Was weszło tutaj właśnie dzięki wyszukiwarkom. Powiedzmy sobie szczerze, słowa kluczowe, istotne z naszej perspektywy, Was nie bardzo zainteresują. Dla nas stanowią za to bezcenne dane, na temat tego na jakie hasła możemy próbować się wypozycjonować. Przeprowadzając moją analizę podzieliłem je na trzy grupy, zgodnie z częstotliwością wyświetleń – konkretne rady, recenzje i kwiatki, szczególnie polecam te ostatnie. Wiadomo, że najwięcej trafień mamy z wariacji słowa gamoń i monogamia, ale równie dużo ludzi odwiedza nas po wpisaniu „co robić żeby się nie nudzić”, „gdzie obejrzeć filmy”, „jak się kłócić”, „co się dzieje w Łodzi”. Czyli w internecie szukamy konkretnych, życiowych rad!

kolasz

Czasoumilacze

Drugą grupą słów są te związane z konkretnymi filmami, książkami, czy grami. Tu wszystko rozkłada się dość równomiernie, ale na czoło stawki mocno wysuwa się Peaky Blinders, Grey, Wasteland 2 i Sewillski Fryzjer. Wszystko zależy pewnie od popularności danej produkcji i trafności użytych przez nas słów, do treści zapytań. Nie ma się tutaj nad czym szczególnie rozwodzić, przejdźmy zatem do najlepszej części.

Analiza Kwiatków

Na kiepski humor polecam założyć sobie stronę internetową i obserwować słowa kluczowe. Można się czasem pośmiać, a czasem przerazić. Króluje CPH 4, czyli narkotyk, dzięki któremu Scarlett Johanson odkryła pełne możliwości swojego mózgu w filmie Lucy. Szukacie informacji na temat tego czy ta substancja w ogóle istnieje, jak ją zdobyć lub zrobić samodzielnie i jak dawkować. WoW, naprawdę?

Szukacie również porad łóżkowych, co robić kiedy robi się nudno. Największe perły, jak w życiu, trafiają się niezwykle rzadko. Oto zestaw pojedynczych haseł, które dostarczyły nam sporo radości, oto jakie rzeczy oferujemy jak widać na Gamonii:

Pisownia oryginalna: szukam dziewczyny lat 23 do małżeństwa i do seksu ostrego bogata; panie na spotkanie erotyczne wparyrzu; blog sex, orgia dobra; porno disko blog – klasyki, chociaż to ostatnie jest dość ciekawe.

w co pograc jak sie nam nudzi przy barze – Bardzo frapuje mnie odpowiedź na to pytanie, idę zapytać znajomego barmana.

cebula na talerzu pozostawiona podczas snu – Na to również?! O co chodzi?

kiedy zaczyna człowieka nudzić życie – Wariacji tego trafiło się całkiem sporo, co trochę nas smuci.

prawo jazdy dla gamoni – Mogę otworzyć własną szkołę ;]

jak sie nie nudzic na studiach Rzucić studia, skoro nudne to znaczy, że źle wybraliśmy. Serio, nie wszyscy musimy je w ogóle mieć, a już studiowanie rzeczy, które nas nie interesują, zupełnie mija się z celem.

Lucy-Scarlett-Johansson1Całkiem niedawno odkryłem również narzędzie, które pozwala mi dowiedzieć się po wpisaniu jakich haseł Gamonia jest w ogóle wyświetlana. Nie klikana i odwiedzana, po prostu pojawia się w wyszukiwarce, jako jedna z proponowanych odpowiedzi na zapytanie. Internet jest straszny prawda? Żeby nie było, to nie mam danych na temat konkretnych osób, co to to nie, ale ta statystyka i tak wygląda przerażająco. A teraz garść największych hitów, po których wpisaniu w googlach, na którejś z pozycji pojawiła się nasza Gamonia.pl. Większość z tych haseł nie została nawet kliknięta, ale sam fakt wyświetlenia się naszego bloga, jest co najmniej niepokojący. Jeszcze bardziej przerażające jest to, że często wyświetlaliśmy się jako na przykład setne trafienie. Która to będzie strona w wyszukiwarce googla? Dziesiąta? Niektórzy są uparci ;]

Dwie dziewczyny jeden kijek – Wyobraźnia pracuje, ale czemu my?

Erotyka tasak – Nie mam pytań…

Sex na przerwie – No tak, w sumie szkoda, że nie da się sprawdzić kategorii wiekowej, która wpisuje konkretne hasła. A może się da?

pyrkon sex – To po to zjechało tam te 30k ludzi! A my nieskumaliśmy.

Orgia – Mój absolutny faworyt, wyświetliliśmy się jako 790 pozycja. Ktoś był bardzo, ale to bardzo uparty w swoich poszukiwaniach, ciekawe czy faktycznie miał na myśli orgię smaku ;]

analne zauroczenie – Eee?

co to jest kamasutra – Internet prawdę Ci zawsze powie.

produkcja LSD – Znowu te dragi?

Pozycja seksualna wieża eifela – My nie znamy, ale może wypada poznać.

zgaga u psa – Huehue

eiffel-tower-498378_640

Do kupy

Wnioski są zatem zatrważające, wyszukiwarki służą przede wszystkim do dostarczania wszelkiej maści treści erotycznych, co akurat nas nie zaskakuje i informacji o narkotykach, co dziwi nas już mocniej. Poza tym, duża część społeczeństwa się zwyczajnie nudzi. Może wobec tego przydałaby się jakaś nowa wojna, albo krucjata? Ciekaw jestem tylko, jaki odsetek kończy swoje poszukiwania z upragnioną informacją? Przyznajcie się, kto już wie jak pichcić CPH 4, jak zażegnaliście nudę i czy na Pyrkon faktycznie jechało się po sex? A może rozwiązanie udało Wam się znaleźć u nas? Polecamy się na przyszłość ;]

~Zgaga&Gamoń

Napisał Gamon