plakatBlog może założyć w zasadzie każdy, ale zorganizować od podstaw festiwal filmowy to już nie taka prosta sprawa. Tym bardziej jeśli nie ma się doświadczenia, a na horyzoncie powoli zaczyna wyłaniać się matura. Poszczęściło nam się i udało poznać ludzi, którzy podjęli to wyzwanie i z powodzeniem realizują przedsięwzięcie, jakim jest Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS. Przy czym amatorski, to KLAPS jest chyba tylko z nazwy, bo poziom i jakość prezentowanych filmów bardzo nas zaskoczyła. Skoro my odkryliśmy, że warto się sprawą zainteresować, to postanowiliśmy przekonać do tego i Was. Doszliśmy jednak do wniosku, że papier, a właściwie ekran monitora nie wystarczy, by oddać powagę sprawy. Dlatego zdecydowaliśmy się porozmawiać z organizatorami i oddać w Wasze…. uszy? pierwszy Gamoniowy podcast. Poznaliśmy sekret organizacji takiego eventu, a jest nim ciężka praca, ale czy tylko? Zapraszamy do odsłuchu:

Sprawa może mieć wymiar historyczny, bo kto wie, czy nie przeprowadziliśmy właśnie pierwszego wywiadu z przyszłą Panią Dyrektor jakiegoś międzynarodowego festiwalu, zdobywcą Oscara za animowany film krótkometrażowy i przyszłego najlepszego oświetleniowca świata. Oto nasi rozmówcy:

Anna Molendaasd

Kajetan Korzycki

ssa

Maciej Markowicz – Jak się domyślamy, Maciej jest autorem zdjęć.

Jeśli jesteście ciekawi czym tak mocno zaintrygowały nas KLAPSowe filmy, to zajrzyjcie na festiwalowy kanał, gdzie obejrzeć można cześć z nagrodzonych w czasie poprzednich edycji prac. My pozwolimy sobie zamieścić dwa filmy, które chyba najbardziej nas urzekły:

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie festiwalu tutaj: Klaps! 

KLAPS

Festiwalowe aktualności, i ciekawostki jak chociażby informacje o powiększającej się puli nagród,  znajdziecie tutaj: Klaps na Facebooku 

Za użyczenie drugiej połowy naszego wirtualnego studia nagrań dziękujemy OMG Radio 

OMG

Jeśli Wam się podobało, to zajrzyjcie również na nasz facebookowy profil Gamonia i zostawcie nam lajka! Musimy przyznać, że bardzo nam się spodobała taka forma interakcji i możecie spodziewać się kolejnych wywiadów już niedługo. Starczy tego czytania/słuchania, bierzcie się do roboty i kręćcie filmy, bo nam już nie wypada 😀

Gamon&Zgaga

 

Napisał Gamon