Zapraszamy Was na Przegląd Filmowy 2016! Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najbardziej wyczekiwanych i naszym zdaniem najlepiej rokujących produkcji, ponownie w formie vlogowej. Jakie komiksy zobaczymy wkrótce na wielkim ekranie? Czy Leo, zasłuży sobie wreszcie na Oskara? Co nowego w naszej rodzimej kinematografii? Zobaczcie sami i oceńcie czy udało nam się poczynić jakieś postępy 🙂 Lajkujcie, hejtujcie, a przede wszystkim komentujcie!

Dlaczego zniknęliśmy z sieci?

Ostatnio nie publikowaliśmy zbyt regularnie, wręcz zaniedbaliśmy zarówno Gamonię, jak i Akademię Nicola Bolasa. Uznaliśmy, że należą Wam się za to z naszej strony przeprosiny i wytłumaczenia. W minionych miesiącach zdecydowanie nie próżnowaliśmy. Najpierw w listopadzie pochłonęło nas totalnie Camerimage 2015, o którym więcej możecie przeczytać tutaj. W międzyczasie Rafał dostał swoją pierwszą pracę na pełen etat i chwilę mu zajęło przywyknięcie do znaczącej redukcji czasu wolnego, a to on jest odpowiedzialny za najżmudniejszy element pracy nad naszymi filmikami, czyli montaż. Najbardziej jednak zajmowały nas poszukiwania naszego Pierwszego Wspólnego Mieszkania. Codziennie, po kilka godzin przeglądaliśmy rozmaite serwisy ogłoszeniowe, co chwilę zmieniając koncepcje dotyczące naszego wymarzonego lokum. Potem przez kilka tygodni zwiedzaliśmy różne mieszkania i biura pośrednictwa. Stresowaliśmy się i wahaliśmy niezmiernie, w końcu dom to nie paczka skarpetek, które możemy wyrzucić jak przestaną nam się podobać. I ostatecznie podjęliśmy tę wiekopomną decyzję, splatając nasze losy mocniej i trwalej kredytem hipotecznym, niż byłby to w stanie zrobić kapłan jakiejkolwiej religii. Do pełni szczęścia pozostał nam jeszcze remont i przeprowadzka, ale i tak jesteśmy bliżej osiągnięcia celu, niż kiedykolwiek wcześniej!

Co dalej z Gamonią?

ludzieludziomOmówiliśmy już to co za nami, przejdźmy zatem do tego, co przed nami! O naszych mieszkaniowych perypetiach będziecie  mogli przeczytać już wkrótce na Gamonii. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie i przemyślenia w tym zakresie na coś Wam się przydadzą. Planujemy wrócić do publikowania postów 2 razy w tygodniu i dalszego rozwijania naszego bloga.

 

Quo Vadis ANB?

10155792_1616057081962988_3793488139421077852_n

Co zaś się tyczy ANB, to tak jak dawniej będziemy zamieszczać na naszym kanale jeden filmik tygodniowo – tradycyjnie w czwartki. Ponadto kończymy zabawę ze słowem kluczem, a zamiast niej chcemy Wam zaproponować nową formę rywalizacji. Od teraz, w każdym odcinku będziemy pokazywać fragment ilustracji karty, a Waszym zadaniem będzie odgadnięcie i jak najszybsze zamieszczenie w komentarzu jej nazwy. W puli nagród znajdą się oczywiście boosterki, a może nawet coś więcej…

 

Ewelina&Rafał

vel

Zgaga&Gamoń

Napisał Zgaga